כוחה של התקשורת

עולם הקניות התרחב בשנים האחרונות וזלג מחוץ אל החנויות גם אל האינטרנט ואל הטלוויזיה. כל גיחה שלכם אל ערוץ הקניות תביא להתהפנטות אחר קצב המילים המסחרר המופק משני המנחים האטרקטיביים העומדים ומפטפטים בלי הרף על יתרונותיהם האדירים של המוצרים בתוכנית ועד כמה משתלם לרכוש אותם. כמובן שהכול תחת לחץ אדיר בדמות משפטים כמו "רכשו עוד היום את המערכת המושלמת של הרהיטים לתינוק שלכם מבין כל חדרי התינוקות שבמבצע וקבלו עוד היום שובר בסכום של חמש מאות שקלים לרכישת צעצועים בתוכנית הבאה. המבצע תקף לשעתיים הקרובות בלבד, כל המקדים זוכה, כל המהסס בוכה" וכדומה.

חדרי תינוקות, ריהוט משרדי, מוצרי חשמל, שטיחים, אפילו מכוניות, יש הכל מכל וכל, העיקר שתקנו, מהר ובזול ואפילו מבלי שיצאתם מהספה בסלון, מבלי שהזזתם את עצמכם לעבר החנות או משתם את המוצר. לא רק שאתם זקוקים לאמון מלא במערכת החנויות של הערוץ אלא גם התשלום שהוא נושא מורכב ועדין בפני עצמו נעשה טלפונית וגם כאן יש ללקוח לבטוח באופן מוחלט בערוץ הקניות.

התקשורת יודעת לבצע תמרון אל כל תחום בחיינו לא רק אל תחום הקניות. אמנם שופינג הוא אחד מענפי הספורט החביבים עלינו בעולם ובכל זאת יש עוד כמה דברים שמשפיעים עלינו לטובה או לרעה, אתם תחליטו.

כשאנחנו מדברים על תקשורת כוונתנו היא לטלוויזיה, לאינטרנט, לרדיו, לעיתונות ולקולנוע.