קונאן הברברי -ביקורת סרט – חלק 2

רודריגז עצמו גילה לערוץ אי כי ניו אימג’ החליטה בעצם להפיק את קונאן הברברי לפני סוניה האדומה והתנתה את הפקתה של "סוניה האדומה" בהצלחתו של קונאן הברברי באקרנים.

זמן עבר והפרסום אושר, מקגון פוטרה מ"סוניה האדומה" וקיבלה כפיצוי את תפקידה של מרקיז המכשפה בקונאן הברברי. יש האומרים כי האולפנים נקטו בשיטת הגנה עצמית כדי לא לקבל תביעה מרוז מקגון על פיטוריה מ"סוניה האדומה". הגנה עצמית שכזו אינה דבר מפתיע בתעשיית הקולנוע האמריקאית.

לתפקיד הראשי נשכר ג’ייסון מומואה עד אז שחקן אלמוני שהתפרסם לאחרונה בתפקיד הקלאהי הברברי בסדרת המופת של משחקי הכס מרשת אייץ’ בי או.
הצילומים החלו ב2011 והסרט יצא לאקרנים באותה השנה עם ציפייה רבה. אך למרבה הצער גם עם גיוס של שחקני א’ בהוליווד זה היה נראה כי ניו אימג’ זלזלה בצופים ומיהרה להפיק תסריט לא מבוסס היטב ומשעמם.

אין לסרט את הרוח המרוממת של רודריגז, את המופתעות המסקרנת של בריאן סינגר, זה היה נראה כי דמותה של מרקיז היא מאולצת ואינה מוסברת היטב כפי שהיה צריך להיות על מנת להמשיך את "סוניה האדומה".
באשר לקונאן עצמו, אם כי מומואה הוכיח את עצמו במשחקי הכס הוא די נכשל להעביר את הקסם של קונאן על המסך הגדול ובזאת ניתן להאשים או את קוסמטיקאית ההפקה הגרועה ששכרו לסרט או את התסריטאי הלא יוצלח.
יש לזכור כי נעשו סרטי קונאן לפני שני עשורים בכיכובו של ארנולד שוורצנגר והם היו להיט גדול אפשר לומר בגלל העובדה שאפקטים ממוחשבים לא היו קיימים אז ובשנות ה80 הסתפקת במה שהביאו לך. אבל בימים אלו ג’יימס קמרון שינה את הכללים לגבי אפקטים מיוחדים ויש לפעול לפי דרכו.
קונאן הברברי גרסת 2011 הוא אכזבה גדולה למעריצי הקומיקס הגדול, משעמם ולא נחוץ.

, דף הבית