28
Oct

כוחה של התקשורת

עולם הקניות התרחב בשנים האחרונות וזלג מחוץ אל החנויות גם אל האינטרנט ואל הטלוויזיה. כל גיחה שלכם אל ערוץ הקניות תביא להתהפנטות אחר קצב המילים המסחרר המופק משני המנחים האטרקטיביים העומדים ומפטפטים בלי הרף על יתרונותיהם האדירים של המוצרים בתוכנית ועד כמה משתלם לרכוש אותם. כמובן שהכול תחת לחץ אדיר בדמות משפטים כמו "רכשו עוד היום את המערכת המושלמת של הרהיטים לתינוק שלכם מבין כל חדרי התינוקות שבמבצע וקבלו עוד היום שובר בסכום של חמש מאות שקלים לרכישת צעצועים בתוכנית הבאה. המבצע תקף לשעתיים הקרובות בלבד, כל המקדים זוכה, כל המהסס בוכה" וכדומה.

חדרי תינוקות, ריהוט משרדי, מוצרי חשמל, שטיחים, אפילו מכוניות, יש הכל מכל וכל, העיקר שתקנו, מהר ובזול ואפילו מבלי שיצאתם מהספה בסלון, מבלי שהזזתם את עצמכם לעבר החנות או משתם את המוצר. לא רק שאתם זקוקים לאמון מלא במערכת החנויות של הערוץ אלא גם התשלום שהוא נושא מורכב ועדין בפני עצמו נעשה טלפונית וגם כאן יש ללקוח לבטוח באופן מוחלט בערוץ הקניות.

התקשורת יודעת לבצע תמרון אל כל תחום בחיינו לא רק אל תחום הקניות. אמנם שופינג הוא אחד מענפי הספורט החביבים עלינו בעולם ובכל זאת יש עוד כמה דברים שמשפיעים עלינו לטובה או לרעה, אתם תחליטו.

כשאנחנו מדברים על תקשורת כוונתנו היא לטלוויזיה, לאינטרנט, לרדיו, לעיתונות ולקולנוע.

11
Oct

כוחה של התקשורת – חלק 2

מתוך הרשימה הזו ישנם גם תתי נושאים שאפשר להכניסם תחת המטריה המכונה תקשורת. ההשפעה שלה עצומה בכל קנה מידה וסימוכין לכך ניתן למצוא במאות אלפי מחקרים שנעשו בעולם מראשית ימיה של הטלוויזיה או של הרדיו וכמובן בשנים האחרונות עם פריחת האינטרנט. חוגים לסוציולוגיה משלבים בתוכנית הלימוד שלהם קורסים הדנים בהשפעת התקשורת על ילדים, השפעת התקשורת על החברה בכלל וגם על קשישים, צעירים על זוגיות בעידן המודרני עם השפעות תקשורתית וכו’.

היכולת של התקשורת לעטוף אותנו במסרים ולהטמיע אותם בחיי היום יום שלנו היא זו שמצליחה בסופו של דבר למכור לנו ספה, ריהוט משדרי או חדרי תינוקות גם בלי שהעפנו בהם מבט אחד במציאות שאינה במסך הקטן.

הטלוויזיה נועדה לבדר כמוה גם הקולנוע או האינטרנט. אך בכוחם של כל אלו לעשות עוד דברים רבים, לחנך, להעביר מידע, להעשיר אותנו בידע נוסף, לרגש אותנו, לאפשר לנו תקשורת מילולית או כתובה אחד עם האחר ועוד. נראה שככל שחולפות השנים התקשורת מחזקת את מעמדה ומשפיעה לא רק על הפרט אלא על החברה כולה. בכוחה של התקשורת להביא אותנו לרכוש באקראי בערוץ הקניות וגם להפיל ממשלה. אין ספק שזהו כוח עצום שמנותב על ידי כוחות מסויימים ויש לשלוט עליו ללא הרף על מנת שלא יצא משליטה.

3
Oct

קונאן הברברי -ביקורת סרט

ההצלחה הגדולה שהגיעה בתחילת שנות האלפיים עם יצירת סרטי אקס מן בניצוחו של בריאן סינגר הולידה ז’אנר חדש ומתעורר של סרטי קומיקס מאולפני מארוול ומאולפני די.סי קומיקס שהם התאגידים הכי גדולים כיום בעולם המחזיקים באוסף ורישיונות ליצירת תוכן ומוצרי צריכה על בסיס חוברות הקומיקס המוכרות.

די.סי קומיקס היא כיום חברת בת של אולפני האחים וורנר ואחראית לפרסומם של באטמן,סופרמן,וונדרוומן,גרין לנטרן ועוד.
המתחרה שלה שנחשבת כיותר מצליחה, מחזיקה את הרישיונות להפצת הקומיקס של אקס מן,ת’ור, איירון מן,קפטן אמריקה,ארבעת המופלאים,הענק הירוק,קונאן הברברי וסוניה האדומה.

לאחר הצלחת הסרט הראשון של אקס מן בכיכובם של יו ג’קמן והאלי בארי החליטו שני התאגידים הענקיים יחד עם אולפני הוליווד על הפקת כל חוברות הקומיקס לסרטים. מארוול המשיכה בהצלחה עם סדרת הספיידרמן בכיכובו של טובי מגוויר ואילו די.סי קומיקס עצמה הצליחה עם סדרת באטמן החדשה בכיכובו של כריסטיאן בייל בתפקיד הראשי, הסרט השני בסדרה זכה לפופולאריות רבה בזכות הית’ לדג’ר שהלך לעולמו והפך את הסרט האחרון בכיכובו לסרט קאלט שובר קופות,אך לא נחלה הצלחה רבה בהפקת סופרמן וגרין לאנטרן.

בשלהי 2008 הודיע מפיק העל רוברטו רודריגז על מעורבות כמפיק בצילום הסרט "סוניה האדומה" בכיכובה של ארוסתו דאז רוז מקגון, הפקת הסרט התקבלה בתשואות רבות בקומיקון 2008 שהוא כנס הקומיקס העולמי שמתקיים מדי שנה בסן דייגו קליפורניה, אם זאת המעריצים הרימו גבה לגבי בחירתה של רוז מקגון שעד אז לשעבר דוגמנית ושחקנית סוג ב’ ששיחקה גם בסדרת הקאלט מכושפות של אהרון ספלינג.

חברת ניו אימג’ בבעלותו של הישראלי לשעבר אבי ארד הודיעה כי תממן את הסרט וכי הוא יוצג באקרנים כבר בסוף 2009. הפוסטרים והסחורות לסרט כבר הופקו והשחקנים התחילו בחזרות ואז הפסיקה החברה את המימון בסרט. שמועות הועלו לגבי הפסקת הסרט בגלל פרידתם של מקגון ורודריגז ופציעתה של מקגון בסט החזרות.

, גלישה לאתר